KONST / Litografier / Färglitografier 13592682
nr 1359 2682
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 2 st. Signerade, numrerade 21//99 respektive 41/99, daterade 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 november 2020
kl 19:59:18
9/11 19:27:09
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt